Sny, które budzą

Stara cena:24.90PLN
Cena:19.90PLN
Towar niedostępny
masz pytania?

Sny ceniono już w starożytności, traktowano je jednak jako przepowiednię lub ostrzeżenie. Na przełomie XIX i XX wieku Z. Freud oraz C.G. Jung odkryli, że sen jest bez wątpienia niezwykle ważną informacją wydobytą z głębin ludzkiej duszy. Ostrzega, podpowiada, wyjaśnia. Wszelkie schematyczne interpretacje snów, których tak wiele w sennikach, nie zdają egzaminu - snu nie można bowiem pojąć bez umiejscowienia go w kontekście życia danej osoby.  

 

W rozmowach z Tomaszem Jastrunem znany psycholog - Wojciech Eichelberger - interpretuje sny i nadaje im literacką formę. Sny, które budzą to zbiór opowieści  psychoterapeutycznych z życia wziętych, opartych na analizie snów konkretnych osób. W snach bowiem można odnaleźć bezcenne wskazówki wysyłane przez podświadomość. Niejednokrotnie po przebudzeniu, pamiętamy nie tylko wyśnione obrazy, ale też uczucia, które im towarzyszyły. Warto się w nie wsłuchać. 

 

Wojciech Eichelberger – psycholog i psychoterapeuta, współtwórca pierwszych ośrodków psychoterapii w Polsce. Prowadzi Instytut Psychoimmunologii (IPSI) w Warszawie. Autor i współautor wielu bestsellerowych książek, m.in. „Męskie pół świata”, „Życie w micie”, uświadamiających czytelnikom istotne źródła ich życiowych problemów i wskazujących drogę do ich przekraczania.

 

Tomasz Jastrun – poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, felietonista i reporter. Autor i współautor wielu książek,m.in. „Czułym okiem”, „Męskie pół świata”.  Współpracował m.in. z „Kulturą”, „Rzeczpospolitą”, „Newsweekiem”, obecnie publikuje felietony w tygodniku „Przegląd”. Od lat związany z magazynem „Zwierciadło”. Laureat wielu nagród m.in. nagro­dy literackiej paryskiej „Kultury”.

 

Premiera:  10 września  2014 r.

Wydanie: II

Kategoria: Poradnik

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Format: 148 x 205 mm

Liczba stron: 232

ISBN: 978-83-64776-07-6

EAN: 9788364776076