O firmie

 

 

 

 

Grupa Zwierciadło to rozwijający się holding medialny. Pierwszy tytuł należący do Grupy – magazyn „Zwierciadło” – zadebiutował na polskim rynku w 1957 r. Dzisiaj w skład Grupy wchodzi także magazyn „Sens”, portal społecznościowy Zwierciadlo.pl, dział książek i spółka Novimedia. Grupa Zwierciadło zatrudnia ok. 80 osób.

Grupa Zwierciadło jest obecna na rynku wydawniczym dzięki swoim publikacjom książkowym. Powstają one w dziale Książek, we współpracy z najbardziej poczytnymi autorami.

 

Pierwszą książką wydaną przez Wydawnictwo Zwierciadło był zbiór felietonów Katarzyny Miller – „Nie bój się życia”. Publikacja autorki związanej z magazynem „Zwierciadło” ukazała się we wrześniu 2010 roku i już po tygodniu znalazła się na listach bestsellerów.

Znaczną część oferty wydawniczej stanowią poradniki psychologiczne, autorstwa znanych specjalistów: Katarzyny Miller i Wojciecha Eichelbergera. Wydawnictwo współpracuje również z wieloma poczytnymi pisarzami, dziennikarzami i ekspertami z zakresu zdrowego stylu życia, takimi jak: Maria Nurowska, Ałbena Grabowska, Michał Rusinek, Jacek Santorski, Maja Popielarska, Monika Mrozowska oraz Karolina i Maciej Szaciłłowie.

Bestsellerem okazał się cykl „Czas honoru”, którego tom pierwszy ukazał się w roku 2011 – opowieść o losach czterech cichociemnych, napisana przez autora telewizyjnego serialu pod tym samym tytułem, Jarosława Sokoła. Powieść została również wydana jako 9-tomowa kolekcja prasowa – w twardej, ekskluzywnej oprawie. Kolejna powieść autora, „Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach” okazała się z kolei bestsellerem jesieni 2016.

W ostatnich miesiącach nakładem Wydawnictwa Zwierciadło ukazała się nowa książka Katarzyny Miller „Seksownik, czyli mądrze i pikantnie” oraz wznowienie poradnika autorki od lat związanej z Wydawnictwem, Renaty Arendt-Dziurdzikowskiej „Możesz odejść, bo cię kocham”.

Bestsellerami są, począwszy od wydania wszystkie części poradnika  „Koktajle dla zdrowia i urody” autorstwa Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr oraz zbiór felietonów „W krzywym zwierciadle” Macieja Stuhra, który doczekał się już dwóch wydań.

 

Kontakt:

Szef Projektu:

Magdalena Chorębała tel. +48 22 312 37 41 m.chorebala@grupazwierciadlo.pl

 

Dyrektor ds. handlowych:

Anna Gromadowska tel. +48 22 312 37 12 a.gromadowska@grupazwierciadlo.pl

 

Dział Promocji – Książki:

Magdalena Wrzosek tel. +48 603 798 616 m.wrzosek@grupazwierciadlo.pl

 

Więcej informacji o Firmie znajduje się na: http://GrupaZwierciadlo.com