O firmie

 

 

 

 

Grupa Zwierciadło to rozwijający się holding medialny. Pierwszy tytuł należący do Grupy – magazyn „Zwierciadło” – zadebiutował na polskim rynku w 1957 r. Dzisiaj w skład Grupy wchodzi także magazyn „Sens”, portal społecznościowy Zwierciadlo.pl, dział książek i spółka Novimedia. Grupa Zwierciadło zatrudnia ok. 80 osób.

Grupa Zwierciadło jest obecna na rynku wydawniczym dzięki swoim publikacjom książkowym. Powstają one w dziale Książek, we współpracy z najbardziej poczytnymi autorami.

 

Pierwszą książką wydaną przez Wydawnictwo Zwierciadło był zbiór felietonów Katarzyny Miller – „Nie bój się życia”. Publikacja autorki związanej z magazynem „Zwierciadło” ukazała się we wrześniu 2010 roku i już po tygodniu znalazła się na listach bestsellerów.

 

Znaczną część oferty wydawniczej stanowią poradniki psychologiczne, autorstwa znanych specjalistów: Katarzyny Miller, Wojciecha Eichelbergera czy Miłosza Brzezińskiego. Wydawnictwo współpracuje również z wieloma poczytnymi pisarzami, dziennikarzami i artystami, takimi jak: Janusz Weiss, Maja Popielarska, Joanna Racewicz, Tomasz Jastrun, Anna Janko, Maria Wiernikowska, Iza Michalewicz czy Jarosław Sokół. W 2013 roku ukazała się książka Macieja Stuhra „W krzywym zwierciadle”, która natychmiast stała się ogromnym wydarzeniem na rynku wydawniczym.

 

Kolejnym bestsellerem okazał się cykl „Czas Honoru” – opowieść o losach czterech cichociemnych, napisana przez autora telewizyjnego serialu pod tym samym tytułem, Jarosława Sokoła. Na przełomie roku 2014 i 2015 powieść została wydana jako kolekcja prasowa – w twardej, ekskluzywnej oprawie.

 

Najnowszą książką, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Zwierciadło jest drugie wydanie debiutanckiej powieści Ałbeny Grabowskiej "Coraz mniej olśnień". Saga jej autorstwa, "Stulecie Winnych", której pierwszy tom ukazał się we wrześniu 2014, znalazła się w finale Festiwalu Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur".

 

Bestsellerem jest, począwszy do dnia wydania (marzec 2015) książka  "Koktajle dla zdrowia i urody" autorstwa Katarzyny Błażejewskiej. Na koniec września Wydawnictwo planuje premierę drugiej części tej książki.

 

Kontakt:

Szef Projektu:

Magdalena Chorębała

tel. +48 22 312 37 41

m.chorebala@grupazwierciadlo.pl

 

Dyrektor ds. handlowych:

Anna Gromadowska

tel. +48 22 312 37 21

a.gromadowska@grupazwierciadlo.pl

 

Dział Promocji – Książki:

Dorota Rożek

tel.+48 22 312 37 42;

d.rozek@grupazwierciadlo.pl

 

Więcej informacji o Firmie znajduje się na: http://GrupaZwierciadlo.com